SSL certifikáty a HTTPS

zpět na hlavní stránku nápovědy


SSL certifikát umožní, aby váš web mohl fungovat správně na protokolu https. Oproti klasickému http jde o šifrovaný přenos dat, což například zabrání tomu, aby někdo odposlechl údaje, které zadávají návštěvníci vašeho webu.

Navíc Google už více než rok zvýhodňuje weby, které jsou na https. Takže je to lepší pro SEO vašeho webu.

U Blueboard.cz můžete mít SSL cetifikát zdarma ke každé hostingové doméně.

Na doméně 2. řádu může být vždy nainstalován pouze jeden certifikát!


SSL certifikát a HTTPS jsou dvě rozdílné věci

HTTPS (tedy šifrované HTTP) je aktivní od začátku u každého hostingu a kdykoli si sami můžete web na https přepnout. Bude vám ale svítit červeně a odrazovat zákazníky. Aby byl zelený, je k tomu potřeba ještě SSL certifikát.

Představte si HTTP jako jízdní kolo a HTTPS jako auto (tedy lepší než jízdní kolo). Kdykoli můžete přesednout z kola do auta. Pokud ale chcete autem jet bezpečně, potřebujete řidičský průkaz (certifikát), jinak jízda autem bude ještě nebezpečnější než jízda na kole.

Co je potřeba udělat, aby můj web běžel na HTTPS?

U Blueboardu to jde nyní jediným kliknutím v Administraci. Takže v Administraci → Moje domény → zvolte doménu → tlačítko Aktivovat certifikát. Objeví se okno, kde je volba, zda hned po aktivaci chcete web rovnou přesměrovat na HTTPS. Potvrdíte a do 15 minut vám web jede na zabezpečeném HTTPS protokolu.


zpět na hlavní stránku nápovědy

© 2001-2019 Blueboard.cz s. r. o.

This website is using cookies.