Loading...
Nápověda

Odesílání e-mailů přes schránku Gmail


Gmail nabízí možnost odesílat e-maily pomocí vaší schránky u Blueboard. Stačí si nastavit ve svém Gmailu propojení pomocí SMTP protokolu.

Pokud máte u nás již vytvořenou e-mailovou schránku, pokračujte v rozrhaní Gmail následovně:

1. Nastavení v Gmailu

Otevřete si Gmail, na pravé straně klikněte na ozubené kolo a klikněte na Zobrazit všechna nastavení.

2. Účty a import

V Nastavení klikněte na třetí záložku, Účty a import a uprostřed obrazovky budete mít Odesílat poštu jako a klikněte na Přidat další e-mailovou adresu.

3. Přidání poštovního účtu

V prvním kroku nastavení zadejte e-mailovou adresu, jejímž jménem budete zprávy přes Gmail odesílat. Poté klikněte na tlačítko Další krok.

4. Nastavení účtu

V dalším kroku vypište server SMTP – bude potřeba upravit údaj který se v této kolonce automaticky zobrazí – přepíšete jej na mail.blueboard.cz a zkontrolujete číslo portu, ten musí být 587. Vyplníte Vaše Uživatelské jméno, které je celá Vaše e-mailová adresa. Tedy stejnou adresu, kterou jste vypsali v předchozím kroku. Jako Heslo napište Vaše heslo k tomuto e-mailu – tedy to stejné, se kterým se k e-mailu přihlašujete.

5. Ověření účtu

Po přidání je nutné ještě na svém mailu, který s Gmailem propojujete potvrdit, že uživatel schránky s propojením souhlasí – odklikněte odkaz ve své schránce (kterou do Gmailu přidáváte).

Po rozkliknutí odkazu klikněte na tlačítko Potvrdit a je hotovo.

Váš nový účet po přidání najdete v levém menu Gmailu.

© 2001-2024 Blueboard.cz s. r. o.