Loading...
Nápověda

Výběr e-mailů přes schránku na Gmail (POP3)


Pokud u nás máte e-mail a nechcete se zbavit svého oblíbeného Gmailu, můžete si vybírat poštu přímo z něj. Stačí si nastavit kontrolování pošty přes POP3 a je to. Pro následující kroky je potřeba mít u nás založený e-mail. Ten si pak můžete takhle jednoduše spárovat s Gmailem:

1. Nastavení Gmailu

Otevřete si Gmail, na pravé straně klikněte na ozubené kolo a klikněte na Nastavení.

2. Účty a import

V Nastavení klikněte na třetí záložku, Účty a import a uprostřed obrazovky budete mít Zkontrolovat poštu z jiných účtů (pomocí protokolu POP3).

Pokud se chcete o této možnosti dozvědět víc, klikněte na odkaz Další informace. Jinak klikněte na Přidat vlastní účet POP3.

3. Přidání poštovního účtu

V prvním kroku nastavení zadejte e-mailovou adresu, jejíž poštu chcete do Gmailu přijímat. Poté klikněte na tlačítko Další krok.

4. Nastavení účtu

V posledním kroku vypište Vaše Uživatelské jméno, které je celá Vaše e-mailová adresa. Tedy stejnou adresu, kterou jste vypsali v předchozím kroku, teď napište jako uživatelské jméno. Jako Heslo napište Vaše heslo k tomuto e-mailu – tedy to stejné, se kterým se k e-mailu přihlašujete.

POP server by měl být už vyplněný správně, tedy mail.blueboard.cz a port 110.

Ze čtyř možností dole rozhodně nezaškrtávejte SSL. Zbytek je na Vašich preferencích a potřebách, pokud budete chtít pro jistotu ponechat kopii zprávy na serveru u nás, zaškrtněte tuto možnost. Pak klikněte na tlačítko Přidat účet.

Váš nový účet po přidání najdete v levém menu Gmailu.

Z naší strany nelze nijak ovlivnit intervaly s jakými se Gmail pro kontrolu pošty připojuje na náš poštovní server

© 2001-2024 Blueboard.cz s. r. o.