Loading...
Nápověda

Omezení hromadného odesílání e-mailů


Hosting obecně – ač umožňuje odesílat e-maily – není určen pro hromadné rozesílání e-mailů. Pokud potřebujete rozesílat například newsletter v počtu několika stovek e-mailů denně a více, doporučujeme tak udělat přes externí službu k tomu určenou, například MailChimp. Důvodem není to, že bychom nechtěli dovolit našim klientům rozesílat e-maily hromadně. V dnešní době, kdy každý bojuje se spamem, by hromadné rozeslání e-mailů mělo za následek zařazení našich serverů do tzv. blacklistů. To může způsobit, že další e-maily, které naši klienti budou chtít poslat, často vůbec nedorazí do cíle a vrátí se. Celé toto omezení má tedy za cíl chránit naše klienty a tedy i Vás.

Viry

Kromě toho, že vědomě rozesíláte newsletter, další příčinou jsou viry. Ty se usídlí ve Vašem počítači, vykradou Vaše přihlašovací údaje na e-mail (nejčastěji z Outlooku) a tyto údaje pošlou do světa spammerům. Spammeři potom pomocí těchto údajů přes náš e-mailový server posílají spam.

Jaká jsou konkrétní omezení?

Odesílat e-maily lze přes náš hosting dvěma způsoby:

Přes SMTP: Pomocí SMTP lze odesílat pouze přes e-mailového klienta na vašem počítači. Z PHP nelze protokol SMTP využít. U SMTP hlídáme počet odeslaných e-mailů za den a pokud překročí několik stovek, vypneme ho a oznámíme Vám to e-mailem. Po půlnoci ho lze znovu zapnout.

Pomocí funkce mail() v PHP: Zde máme přesná pravidla, a to 75 e-mailů za 30 minut a max. 10 příjemců v jedné zprávě. Pokud dosáhnete tohoto limitu, funkce mail() vrátí hodnotu FALSE, takže se ihned dovíte, že limit byl dosažen a můžete další várku e-mailů poslat později.

Pomocí Webmailu: Maximální počet příjemců v kopii je omezen na 50 pro běžné odesílání e-mailu a 30 příjemců pro přeposílání.

© 2001-2024 Blueboard.cz s. r. o.