Loading...
Nápověda

WordPress šablony


Stejně jako v případě pluginů lze WordPress vylepšit i pomocí šablon. WordPress šablony se už nezaměřují na rozšiřování funkcí systému, ale na úpravu jeho vzhledu. Každý WordPress má v sobě nahranou standardní šablonu pojmenovanou většinou po právě probíhajícím roce. Pomocí šablon můžete velmi jednoduše změnit vzhled jak pro stávající blogový formát, tak udělat velmi jednoduše blogu například firemní web nebo eshop.

Šablona tak může kompletně změnit i strukturu samotného webu. Nejde jen o barvy, ale i o počty sloupců, různá menu a prvky v postranních panelech. Pro WordPress je k dispozici desítky tisíc šablon, většina z nich zdarma. Vedle bezplatných šablon lze na internetu najít také tisíce placených šablon, které mohou působit profesionálněji či mohou nabízet pokročilé funkce.

Podobně jako pluginy lze i šablony vyhledávat, stahovat a instalovat přímo v rámci administrace WordPressu. Stejně tak je lze vyhledávat, kupovat a stahovat na specializovaných webech, které se zabývají nabízením placených šablon. Spoustu šablon naleznete také na oficiálním webu WordPressu.

© 2001-2024 Blueboard.cz s. r. o.