Loading...
Nápověda

WordPress pluginy


Rozšiřitelnost WordPressu spočívá v obrovském množství dostupných rozšíření, tzv. pluginů. Plugin může být šikovným pomocníkem, může Vám práci zjednodušit, může rozšířit funkce systému, nebo může klidně přidat něco na samotnou stránku. WordPress funguje dobře i bez pluginů, ale díky nim můžete jeho funkcionalitu ušít Vašim potřebám na míru.

Skrze pluginy můžete v rámci WordPressu řešit například různé druhy formulářů, kalendářů, prvků pro sociální sítě, média, galerie apod. Lze i výrazně vylepšit možnost WordPress SEO, nebo z původně blogovacího systému udělat jedním pluginem plnohodnotný systém pro eshop.

Možnosti jsou při desítkách tisíc pluginů téměř neomezené, ale stejně tak je potřeba dbát na aktualizace. Může se totiž stát, že vývojář svůj plugin přestane aktualizovat, někdo v něm objeví bezpečnostní díru a skrze tu Vám může poškodit web. Proto je potřeba udržovat aktuální nejen WordPress, ale pokud možno i všechny pluginy.

Jedním z nejpoužívanějších pluginů jsme se věnovali před časem v článku na našem blogu, kde najdete čtyři zásadní pluginy pro WordPress. Tehdy jsme upozornili například na Akismet, který slouží jako šikovný lapač všudypřítomného spamu, dva pluginy řešící WordPress SEO, Google Analytics a Google fonty. Druhý článek o pluginech pro WordPress se na našem blogu věnoval už spíše užitečným, ale ne klíčovým doplňkům: Favikona, kalendář, mobilní verze apod.

Pluginy pro WordPress můžete vyhledávat a stahovat přímo z administrativního rozhraní systému, odkud je můžete i instalovat. Najdete je také na oficiálním webu wordpress.org pod tímto odkazem.

© 2001-2024 Blueboard.cz s. r. o.