Loading...
Nápověda

Návod jak se připojit na FTP pomocí Total Commanderu


Total Commander je sice správce souborů, ale umí se zároveň připojovat na FTP a nahrávat tam soubory (stáhnout). Já ho už docela dlouho používám a jsem s ním spokojen.

Od webhostingu dostanete nějaké připojovací údaje potřebné k připojení na FTP, jak se s nimi ale připojit v Total Commanderu? Připravte si nejdříve připojovací údaje, které vám webhosting zaslal. Měl by to být login, heslo a server nebo-li hostitel.

V Total Commanderu klikněte nahoře v menu na Síť

Pokračujte volbou FTP – připojit se

Otevřelo se vám okénko, kde si můžete nadefinovat více různých FTP připojení. Zatím potřebujete jen jedno, takže si ho nastavte. Klikněte na Nové připojení

Asi nejsložitější, ale poslední krok :) Zde vyplníte veškeré údaje, které jste dostali od webhostingu.

Relace – jde pouze o orientační název vašeho FTP připojení, můžete si tam nastavit co chete, pod tímto názvem bude vaše připojení zobrazeno v seznamu připojení, viz předchozí krok.

Hostitel – zde vyplňte údaj, který jste dostali od webhostingu, většinou je pojmenován jako server nebo hostitel. Je to vlastně nějaká doména. Například u našeho webhostingu Hosting Blueboard.cz to bývá ftp.vase-domena.cz. Pokud u nás máte klientský server jako hostitele zadejte název serveru např: nazev.miniserver.cz nebo server.nazev.cz

Jméno uživatele – Jméno uživatele nebo-li login jste také dostali od webhostingu, napište ho sem.

Heslo – a na konec heslo, také jste ho dostali. Dejte si pozor, abyste ho správně opsali nebo zkopírovali.

Použít pasivní režim – Zkontrolujte si, jestli je toto políčko zaškrtnuto. Sice to může fungovat i bez toho, ale často to bez toho nefunguje. Zaškrtněte ho.

Nakonec klikněte na OK.

Nyní vyberte vaše nově vytvořené FTP připojení (zde nazvané jako agrobiologie) a klikněte na Připojit

© 2001-2024 Blueboard.cz s. r. o.