Loading...
Nápověda

Jak nastavím u svého e-mailu přeposílání? (návod pro starší vzhled - Larry)


V nastavení webmailu najdete vedle jiných možností i různé Filtry. S jejich pomocí si můžete nastavit přesměrování, automatickou odpověď v nepřítomnosti a spoustu dalších věcí. Teď se podíváme na nastavení přeposílání:

1. Webmail – Nastavení

Nejprve je potřeba se přihlásit do svého webmailu. Zadejte do prohlížeče adresu webmail.blueboard.cz a přihlašte se pomocí svého e-mailu a hesla k němu. Pokud si některé z těch údajů nepamatujete, najdete je v Administraci.

Po přihlášení se podívejte do pravého horního rohu a klikněte tam na odkaz Nastavení.

2. Filtry

Nastavení vidíte po levé straně různé položky nastavení, nás v tuto chvíli zajímají jen Filtry. Klikněte na ně a budete mít možnost vytvářet spousty filtrů, v tomto případě automatickou odpověď v nepřítomnosti. Klikněte ve sloupci Filtry dole na ikonu pluska.

3. Přeposílání

Nejprve si vytvářený filtr nějak pojmenujte. Název filtru je na Vás, ale čím jasnější to bude, tím lépe se ve více filtrech potom vyznáte. Pro přeposílání je ideální název jednoduše Přeposílání.

Pro samotné nastavení přeposílání zadejte nahoře Všechny zprávy a ve výkonu akce vyberte možnost Přeposlat zprávu na. To znamená, že všechny přijaté zprávy budou přeposlány na adresu.

Hned vedle toho pak do textového pole napište adresu, na kterou chcete zprávy přeposílat.

Pokud byste chtěli přidat k tomuto filtru ještě další možnosti, například pro všechny zprávy vykonat nějakou akci (např. přesunutí do složky, přeposlání…), stačí kliknout na ikonu pluska napravo a nadefinovat novou akci.

Pokud byste nechtěli přeposílat všechny příchozí zprávy, ale například jen zprávy od některých odesílatelů, nebo s nějakým předmětem či přílohou, stačí místo Všechny zprávy vybrat nahoře Odpovídá kterékoliv pravidlo a následně si vybrat podle potřeby.

Pokud byste chtěli přeposílat zprávy na jinou e-mailovou adresu s tím, že ve Vaší schránce původní zpráva zůstane a odešle se pouze kopie, zvolte místo Přeposlat zprávu na nově Odeslat kopii zprávy na a opět specifikujte, kam se budou kopie posílat.

Zrušení přeposílání e-mailů

Až přeposílání nebudete potřebovat, jednoduše se zase přihlašte do webmailu, běžte do nastavení a do filtrů. Tam uvidíte vytvořený filtr pro přeposílání – stačí na něj kliknout a dole kliknout na ozubené kolo a filtr buď vypnout, nebo smazat. Pokud si myslíte, že ho budete ještě někdy v budoucnu potřebovat, vypněte ho. Jestli ho už potřebovat nebudete, můžete ho smazat. Kdykoliv v budoucnu si samozřejmě budete moct vytvořit filtr nový.

© 2001-2024 Blueboard.cz s. r. o.