Loading...
Nápověda

Otázka: Jak si u svého emailu nastavím automatickou odpověď?


V nastavení webmailu najdete vedle jiných možností i různé Filtry. S jejich pomocí si můžete nastavit přesměrování, automatickou odpověď v nepřítomnosti a spoustu dalších věcí. Teď se podíváme na nastavení Automatické odpovědi:

1. Webmail – Nastavení

Nejprve je potřeba se přihlásit do svého webmailu. Zadejte do prohlížeče adresu webmail.blueboard.cz a přihlašte se pomocí svého e-mailu a hesla k němu. Pokud si některé z těch údajů nepamatujete, najdete je v Klientské sekci.

Po přihlášení se podívejte do pravého horního rohu a klikněte tam na odkaz Nastavení.

2. Filtry

Nastavení vidíte po levé straně různé položky nastavení, nás ale v tuto chvíli zajímají jen Filtry. Klikněte na ně a budete mít možnost vytvářet spousty filtrů, v tom případě automatickou odpověď v nepřítomnosti. Klikněte ve sloupci Filtry dole na ikonu pluska.

3. Automatická odpověď

Nejprve si vytvářený filtr nějak pojmenujte. Název filtru je na vás, ale čím jasnější to bude, tím lépe se ve více filtrech potom vyznáte. Pro automatickou odpověď je tak ideální název jednoduše Automatická odpověď.

Pro samotné nastavení automatické odpovědi zadejte nahoře Všechny zprávy a ve výkonu akce vyberte možnost Odpovědět se zprávou. To znamená, že odesílatelům všech příchozích zpráv se automaticky pošle e-mail se zprávou v odpovědi.

Hned vedle toho si pak napište samotnou zprávu (email) a předmět e-mailu. Pokud chcete z automatické odpovědi někoho vynechat, napište jeho adresu do seznamu příjemců, kterým nebude zpráva odeslána.

Pokud byste chtěli přidat k tomuto filtru ještě další možnosti, například pro všechny zprávy vykonat nějakou akci (např. přesunutí do složky, přeposlání…), stačí kliknout na ikonu pluska napravo a nadefinovat novou akci.

Zrušení automatické odpovědi

Až se z dovolené vrátíte a nebudete automatickou odpověď už potřebovat, jednoduše se zase přihlašte do webmailu, běžte do nastavení a do filtrů. Tam uvidíte vytvořený filtr pro automatickou odpověď – stačí na něj kliknout a dole kliknout na ozubené kolo a filtr buď vypnout, nebo smazat. Pokud si myslíte, že ho budete ještě někdy v budoucnu potřebovat, vypněte ho. Jestli ho už potřebovat nebudete, můžete ho smazat. Kdykoliv v budoucnu si samozřejmě budete moct vytvořit filtr nový.

© 2001-2024 Blueboard.cz s. r. o.