Loading...
Nápověda

Co je to doména?


Doména je unikátní identifikátor, který je používán pro přístup k webové stránce nebo e-mailové adrese. Je to část internetové adresy (URL), která se nachází za „www.“ nebo „mail.“. Například v internetové adrese „www.example.com“ je doménou „example.com“.

Subdoména

Subdoména je část internetové adresy, která se nachází před hlavní doménou. Například v internetové adrese „subdomain.example.com“ je subdoménou „subdomain“. Subdomény se často používají k oddělení různých sekcí nebo služeb na webu. Například může být „blog.example.com“ subdoménou pro blog a „shop.example.com“ subdoménou pro e-shop.

Je dobré si uvědomit, že www je vlastně také subdoména.

Domény .cz

Domény s koncovkou „.cz“ jsou specifické pro Českou republiku a jsou regulovány Správcem české domény (CZ.NIC). Registrace domény s koncovkou „.cz“ je poměrně snadná a levná, což je jednou z hlavních výhod pro české uživatele.

V současné době existuje mnoho různých koncovek pro domény, jako je „.com“, „.org“, „.net“ nebo „.eu“. Nicméně, domény s koncovkou „.cz“ stále patří mezi nejpopulárnější v České republice a jsou považovány za legitimní a důvěryhodné.

© 2001-2024 Blueboard.cz s. r. o.