Loading...
Nápověda

Potřebuji alias nebo přesměrování domény?


Alias i přesměrování je možné na Blueboardu nastavit, ale každé se chová trochu jinak. Co z toho budete potřebovat Vy?

Alias

Alias funguje tak, že pokud nastavíte domenaB.cz jako alias na domenaA.cz, tak na obou doménách se zobrazí obsah, který jste nahráli na domenaA.cz.

Používá se to pro případ, kdy máte na doméně "inteligentní " aplikaci, která umí rozeznat na jaké se nachází doméně a podle toho servíruje různý obsah. Je to vhodné například pro vícejazyčné weby, tedy třeba pro doménu domena.cz nastavíte alias domena.sk a aplikace zobrazí různé jazyky podle domény.

Pokud však aplikace nebo obsah stránek generuje stejný obsah na obou doménách, vystavujete se nebezpečí, že budete penalizováni Googlem za duplicitní obsah.

Jak nastavit doménu jako alias

Pokud chcete nastavit doménu jako alias k nějaké doméně na Blueboard.cz, všechny aliasované domény musí být na jednom hostingu jako multidomény (pokud nějakou máte pouze parkovanou, můžete si ji k hostingu přiřadit v Administraci). Poté se v Administraci proklikněte na doménu, kterou chcete nastavit jako alias a vlevo v menu klikněte na Nastavit jako alias. Uvidíte formulář, kde vyberete, k jaké doméně alias nastavit. To je vše.

Přesměrování domény

Přesměrování domény funguje tak, že pokud máte domenaB.cz přesměrovanou na domenaA.cz, tak po zadání domenaB.cz do prohlížeče to přeskočí na domenaA.cz, včetně adresy v adresním řádku prohlížeče.

Používá se to v případě, že máte pro svou hlavní doménu ještě nějaké další verze, například verzi s pomlčkou nebo zkrácenou verzi. Tak například máte hlavní doménu mojekava.cz a přesměrujete si na ní ještě verzi moje-kava.cz.

Jak doménu přesměrovat

Přesměrování na hostingu Blueboard.cz lze nejlépe nastavit, pokud je doména pouze parkována. Pak stačí jít do Administrace, kliknout na svou doménu a potom na Přesměrování. Tam zadáte URL, kam doménu přesměrovat.

Máme také návod na přesměrování domény, pokud je na ní aktivní běžný hosting.

© 2001-2024 Blueboard.cz s. r. o.