Loading...
Nápověda

Webové stránky


Jednotlivé soubory v jazyku HTML (nebo třeba XHTML) vystavené na Internetu, které se zobrazí v prohlížeči, pokud ty webové stránky někdo navštíví zadáním jejich URL v internetovém prohlížeči na počítači, nebo na mobilním zařízení.

Webové stránky se mohou nacházet buď na lokálním počítači, nebo na vzdáleném serveru. Na serveru mohou být webové stránky buď soukromé (například firemní intranet), nebo veřejné, dostupné pro celý internet.

Webové stránky se mohou skládat jak ze statického textu, tak z obrázků, videí, různých dynamických a interaktivních prvků, nebo z kombinace všeho. Webové stránky také většinou obsahují odkazy (linky, hyperlinky) na své podstránky, či jiné stránky na internetu. Odkazy mohou vést i ke stažení různých souborů (audio, video, dokumenty…).

O rozložení, typografii a barvy se starají tzv. kaskádové styly (CSS, Cascading Style Sheets). Ty mohou být buď vloženy do samotného HTML, nebo mohou existovat v separátním souboru, na který je z HTML odkazováno.

Jak vytvořit webové stránky? Buď pomocí textového editoru, specializovaného html editoru, nebo pomocí různých jednoduchých webových služeb, na které není potřeba znalosti programování nebo html. Již vytvořené webové stránky se pak na server nahrávají pomocí FTP.

Pokud máte zájem o jednoduché stránky bez nutnosti hostingu, můžete zvážit námi nabízenou službu Rychlostránky, která je zdarma.

© 2001-2023 Blueboard.cz s. r. o.