Loading...
Nápověda

Jak nastavit ve webmailu přeposílání?


V nastavení webmailu najdete vedle jiných možností i různé Filtry. S jejich pomocí si můžete nastavit přesměrování, automatickou odpověď v nepřítomnosti a spoustu dalších věcí. Teď se podíváme na nastavení přeposílání:

1. Nastavení > Filtry > Vytvořit nový

Nejprve je potřeba se přihlásit do svého webmailu. Zadejte do prohlížeče adresu https://webmail.blueboard.cz/ a přihlaste se pomocí svého e-mailu a hesla k němu.

Po přihlášení se po levé straně objeví sekce „Nastavení“ – ozubené kolečko

Klikněte na sekci „Filtry“ tam budete mít možnost vytvářet spousty filtrů, v tomto případě automatickou odpověď v nepřítomnosti. Klikněte ve sloupci Filtry nahoře na ikonu plus

2. Nastavení přeposílání

Nejprve si vytvářený filtr nějak pojmenujte. Název filtru je na Vás, ale čím jasnější to bude, tím lépe se ve více filtrech potom vyznáte. Pro přeposílání je ideální název jednoduše Přeposílání.

Pro samotné nastavení přeposílání zadejte nahoře Všechny zprávy a ve výkonu akce vyberte možnost Přeposlat kopii zprávy na. To znamená, že všechny přijaté zprávy budou v kopii přeposlány na zadanou adresu. Originál zprávy zůstane ve schránce. Pozn.: Přeposlání lze nastavit i tak že zpráva nebude ve schránce zůstávat, ale takto máte možnost zpětně kdykoliv zkontrolovat pokud nastane to že cílová schránka přeposlanou zprávu odmítne.

Hned vedle toho pak do textového pole napište adresu, na kterou chcete zprávy přeposílat.

3. Další nastavení

Pokud byste chtěli přidat k tomuto filtru ještě další možnosti, například pro všechny zprávy vykonat nějakou akci (např. přesunutí do složky, přeposlání…), stačí kliknout na ikonu pluska napravo a nadefinovat novou akci.

Pokud byste nechtěli přeposílat všechny příchozí zprávy, ale například jen zprávy od některých odesílatelů, nebo s nějakým předmětem či přílohou, stačí místo Všechny zprávy vybrat nahoře Odpovídá kterékoliv pravidlo a následně si vybrat podle potřeby.

4. Zrušení přeposílání e-mailů

Až přeposílání nebudete potřebovat, jednoduše se zase přihlaste do webmailu, běžte do nastavení a do filtrů. Tam uvidíte vytvořený filtr pro přeposílání – stačí na něj kliknout a dole kliknout na ozubené kolo a filtr buď vypnout, nebo smazat. Pokud si myslíte, že ho budete ještě někdy v budoucnu potřebovat, vypněte ho. Jestli ho už potřebovat nebudete, můžete ho smazat. Kdykoliv v budoucnu si samozřejmě budete moct vytvořit filtr nový.

© 2001-2024 Blueboard.cz s. r. o.