Loading...
Nápověda

Omezení MySQL


Databáze MySQL je jedna z nejnáročnějších na výkon serveru. Stačí mít trochu větší tabulku bez indexů a i s malou návštěvností webu dojde k velkému zatížení serveru. Nejčastější příčinou jsou chybějící indexy na sloupcích tabulky.

Index je speciální věc, kterou lze zapnout na každém sloupci v MySQL tabulce. Pokud se zapne na sloupci, podle kterého se třeba vyhledává nebo řadí (tedy vyskytuje se v SQL dotazech v části WHERE sloupec nebo ORDER BY sloupec, tak to dotazy velmi zrychlí a sníží zátěž na server. Celá problematika je samozřejmě složitější, doporučujeme si o ní přečíst více:

Index na sloupci lze zapnout v MySQL Admineru, jehož odkaz najdete v Administraci u MySQL databází.

Jak omezujeme MySQL

Omezení je nastaveno tak, aby Vás při běžném provozu nějak nelimitovalo a aktivovalo se pouze v případě, že by zátěží byl ohrožen server.

Měříme dobu, po kterou Vaše připojení k databázi využívá procesor serveru. Povolený limit je 180 s za 15 minut (běžně se tato hodnota u normálního webu pohybuje okolo 1,5 s). Pokud je limit překročen, dojde k dočasnému odpojení databáze. Maximálně vždy však na 15 minut. O překročení limitu Vás informujeme e-mailem.

© 2001-2024 Blueboard.cz s. r. o.